Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dotacje na remonty dróg

wtorek, 22 sierpnia 2017 14:16 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

13 kilometrów dróg i jeden most odremontują powiaty i gminy z terenu województwa świętokrzyskiego. Przedstawiciele 9 samorządów odebrali z rąk wojewody Agaty Wojtyszek kolejne rządowe promesy na naprawę lokalnych szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewy. Pomoc finansowa przekazana została między innymi powiatowi staszowskiemu, buskiemu czy gminie Pińczów.

Łączna wysokość tej transzy dofinansowań wynosi prawie 2,8 mln zł. W tym rozdaniu największe dopłaty uzyskał powiat jędrzejowski. Tamtejszy starosta Edmund Kaczmarek poinformował, że dzięki funduszom z rządowej kasy odremontowane zostaną trzy odcinki dróg przebiegające przez takie miejscowości jak Zakrzów, Brzezinki, Błogoszów. - To drogi, którymi możemy poruszać się pomiędzy gminami lub prowadzą do dróg wojewódzkich czy krajowych – mówił starosta Edmund Kaczmarek. Każde z tych zadań jest pilne. Dobrze, że w odpowiednim czasie zareagowaliśmy. Dziś remontujemy już ostatnie odcinki dróg zniszczonych jeszcze w 2012 roku – dodawał.

Całkowita wartość zadań, które uzyskały rządowe dofinansowanie wynosi ponad 4,6 mln złotych. Różnice pomiędzy wysokością dotacji a realnym kosztem remontów pokryją samorządy z własnej kieszeni.

W tym roku województwo świętokrzyskie otrzymało z MSWiA środki o łącznej kwocie 53,2 mln zł na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, zabezpieczeniem dna wąwozów lessowych czy niebezpiecznych osuwisk. Te środki pozwolą na realizację 244 zadań.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO