Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dofinansowania dla działań na rzecz bezpieczeństwa

czwartek, 26 kwietnia 2018 14:37 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz

Trwa nabór wniosków w tegorocznym programie dofinansowań „Razem bezpieczniej”. To działanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki którym samorządy i organizacje pozarządowe mogą zrealizować przedsięwzięcia nastawione na podniesienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. W zależności od planowanych inicjatyw wysokość dofinansowania waha się od 25 do 100 tysięcy złotych.

Projekty można zgłaszać w czterech kategoriach: „Bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa”, „Bezpieczne przejścia dla pieszych”, „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży”, a także „Edukacja dla bezpieczeństwa”. Samorządy i organizacje pozarządowe mogą liczyć na refundację do 80 procent kosztów. Pozostałą część stanowi wkład własny.

Wnioski o dofinansowanie przyjmuje wydział Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Termin składania dokumentów mija 21 maja. Spośród nadesłanych propozycji urząd wybierze 26 najlepszych, które zarekomenduje ministerstwu do dofinansowania. Pula środków w skali całego kraju to 6 milionów złotych.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO