Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cyto Maniek w Busku-Zdroju

środa, 05 czerwca 2024 09:27 / Autor: Maria Karyś
Cyto Maniek w Busku-Zdroju
Cyto Maniek w Busku-Zdroju
Maria Karyś
Maria Karyś

Cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dyżuruje w Busku-Zdroju. Mieszkanki tej miejscowości mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO, w ramach Programu profilaktyki raka piersi, bezpłatna mammografia jest przeznaczona dla pań w wieku 45 – 74 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Natomiast w programie profilaktyki raka szyjki macicy z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać panie w wieku 25-64 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Mobilna pracownia diagnostyczna stacjonuje w dniach 5 i 6 oraz 7 czerwca w  Busku–Zdroju (parking pomiędzy L.O. a Starostwem Powiatowym, al. Mickiewicza).

- Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Należy dzwonić pod numer:  661 911 300. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, by uniknąć czekania w kolejkach. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL – mówi rzecznik.

 Diagnostyka jest prowadzona od godziny 10 do 16.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO