Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cudzynowice zyskały boisko do siatkówki plażowej. Wszystko dzięki uczennicom jednej ze szkół

piątek, 17 marca 2023 12:21 / Autor: Radio eM
Cudzynowice zyskały boisko do siatkówki plażowej. Wszystko dzięki uczennicom jednej ze szkół
Cudzynowice zyskały boisko do siatkówki plażowej. Wszystko dzięki uczennicom jednej ze szkół
Radio eM
Radio eM

Nowe boisko i ogród wypoczynkowy – to efekty sumiennej pracy uczennic Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Wzięły one udział w projekcie „Knowledge garden”, realizowanym w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Projekt realizowany był przez sześć miesięcy. W tym czasie pojawiały się różne koncepcje. Ostatecznie zdecydowano, żeby w ramach przedsięwzięcia powstało boisko do siatkówki plażowej.

– Projekt miał na celu przygotowanie miejsca wypoczynku i rekreacji dla uczniów i mieszkańców miejscowości Cudzynowice. Takie działania pozwalają młodzieży nabyć niezbędne umiejętności potrzebne do rozwoju osobistego i budowania przyszłej kariery – podkreślił Jacek Nowak, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

Dodatkową wiedzę uczestniczki projektu pozyskały także dzięki szkoleniom online organizowanym w ramach całego przedsięwzięcia. Jedno z nich dotyczyło pozyskiwania sponsorów, czy redagowania oraz przygotowywania pism i dokumentów.

Szkolenia przyniosły oczekiwane efekty, bo uczennicom udało się pozyskać partnerów, którzy wsparli projekt przekazując łącznie 7 tys. zł.

Zakończony sukcesem projekt realizowany był przez sześć uczennic: Karolinę Bzdoń, Nikolę Nawrot, Natalię Klamkę, Julię Turek, Nikolę Paradę i Alicję Witkowską. Za zaangażowanie dziewczyny otrzymają tytuł finalisty olimpiady i dodatkowe punkty przy rekrutacji na wyższe uczelnie. Ich pracę nadzorowała nauczycielka Beata Szmigiel.

Partnerami w projekcie byli uczniowie Zespołu Placówek Szkolno – Rewalidacyjno – Wychowawczych w Cudzynowicach. Jak podkreśla Beata Szmigiel, ci uczniowie pomogli przy praktycznej stronie planu, przygotowując grunt.  

Teraz młodzież, która zrealizowała projekt walczy o ogólnopolską nagrodę złotego wilka.

Dodajmy, że w ubiegłym roku realizowano trzy społeczne projekty. Jeden z nich  zdobył nagrodę brązowego wilka, oraz  pierwsze miejsce w województwie jako szkoła, a sześćdziesiąte czwarte w Polsce.

Autor: Weronika Stemplewska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO