Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Centrum Krwiodawstwa otwarte w dwie soboty w miesiącu

piątek, 05 czerwca 2020 12:41 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W najbliższą sobotę, 6 czerwca krwiodawcy będą mogli oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Na prośbę honorowych dawców ten cenny lek będzie można oddawać w dwie soboty w miesiącu - pierwszą i trzecią.

Jak informuje Jerzy Stalmasiński, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach mnóstwo osób potwierdziło potrzebę otwarcia placówki w soboty. – Odpowiedzieliśmy na te potrzeby otwierając Centrum w dwie soboty miesiąca. Dzięki temu krew będą mogły także oddać osoby, które w tygodniu nie mogą tego zrobić. Przypominamy, że dawcą może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Która waży powyżej 50 kilogramów i nie cierpi na choroby przewlekłe. Osoby, które chcą oddać ten cenny lek muszą mieć ze sobą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL – dodaje dyrektor.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach będzie czynne w wyznaczone soboty w godzinach od 8 do 13. W tygodniu placówka przy ulicy Jagiellońskiej 66 jest otwarta w poniedziałki, wtorki i czwartki od 7 do 15, w środy od 7 do 17, a w piątki od 7 do 16.30.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO