Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

By wakacje były bezpieczne i zdrowe. Akcja profilaktyczna urzędu marszałkowskiego

czwartek, 26 maja 2022 15:20 / Autor: Magdalena Nowak
By wakacje były bezpieczne i zdrowe. Akcja profilaktyczna urzędu marszałkowskiego
By wakacje były bezpieczne i zdrowe. Akcja profilaktyczna urzędu marszałkowskiego
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Bezpłatne badania profilaktyczne, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz edukacja zdrowotna – to tylko niektóre elementy wydarzenia pod hasłem „Zdrowe i Bezpieczne Wakacje”. Odbędzie się ona trzeciego czerwca na parkingu przed urzędem marszałkowskim.

Celem akcji jest podniesienie świadomości z zakresu zagrożeń w czasie wakacji. W wydarzeniu weźmie udział szereg instytucji, m.in. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

 – Będziemy chcieli zachęcać naszych mieszkańców i pokazywać jak bezpiecznie spędzać wakacje, jak bezpiecznie zachować się na drodze, w wodzie czy w lesie. Pokażemy też jak zachować się w sytuacji, w której trzeba ratować ludzkie zdrowie i życie. Będzie też można wsiąść do samochodu i przeżyć symulowany wypadek. Funkcjonariusze policji pokażą nam narkogogle i alkogogle, na własnej skórze zobaczymy jak kształtują się zachowania po zażyciu takich substancji jak narkotyki czy alkohol – mówi Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Swoje stanowisko podczas akcji profilaktycznej przygotuje także Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach. – Dzięki takim inicjatywą staramy się przygotowywać nie tylko dzieci i młodzież ale też rodziców do wypoczynku wakacyjnego. Świętokrzyscy policjanci przy specjalnie przygotowanym stoisku będą promować bezpieczna zachowania na drodze. Dodatkowo będziemy edukować dzieci jak bezpiecznie wypoczywać zarówno w domu jak i nad wodą – mówi  podkomisarz Mariusz Bednarski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 

Na miejscu dostępny będzie również cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, w którym będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO