Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Aplikacja mobilna do kontaktu z mieszkańcami. Przydatna!

poniedziałek, 26 września 2022 14:50 / Autor: Katarzyna Synowiec
Aplikacja mobilna do kontaktu z mieszkańcami. Przydatna!
Aplikacja mobilna do kontaktu z mieszkańcami. Przydatna!
Katarzyna Synowiec
Katarzyna Synowiec

Ogólnopolska aplikacja mobilna BLISKO pozwala na kontakt samorządów z mieszkańcami gmin. Wystarczy zainstalować ją i wybrać lokalizację, aby śledzić informacje z całego kraju, w tym również z naszego regionu. Jakich komunikatów możemy się spodziewać? Sprawdziliśmy.

Jak czytamy na stronie internetowej promującej aplikację – głównymi nadawcami w systemie są miasta i gminy, ale też Centra Zarządzania Kryzysowego, zakłady komunalne, biblioteki a nawet parafie. Każdy kto ma do zaoferowania przydatne dla mieszkańców informacje, może zostać nadawcą i przesyłać masowe powiadomienia na obszarze swojej działalności.

Jednak zaangażowanie w aplikację ze strony nadawców jest inne dla każdej z gmin, dlatego przetestowaliśmy kilka lokalizacji.

Wybierając obszar Kielc, możemy dostawać informację o stanie powietrza, komunikatach policyjnych, a także informacje ekologiczne.

Gmina Morawica, oprócz wyżej wymienionych, daje możliwość otrzymywania informacji z poszczególnych sołectw gminy.

Biorąc pod lupę teren Miedzianej Góry, możemy dostawać także ostrzeżenia i informacje kryzysowe związane z sytuacją meteorologiczną oraz przerwami w dostępie np. wody. Dodatkowo użytkownicy aplikacji mogą spodziewać się komunikatów na temat gospodarki odpadami komunalnymi oraz z instytucji kultury i oświaty.

To tylko niektóre z dostępnych regionów, aplikacja pozwala na dostęp do informacji z większości gmin.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO