Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

50 tys. zł na odbudowę pizzerii w Bolminie

poniedziałek, 06 lutego 2023 12:06 / Autor: Weronika Kępa
50 tys. zł na odbudowę pizzerii w Bolminie
zrzutka.pl
50 tys. zł na odbudowę pizzerii w Bolminie
zrzutka.pl
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Po pożarze pizzerii w Bolminie (Radio eM informowało o wydarzeniu TUTAJ) siostra właściciela postanowiła uruchomić zbiórkę na jej odbudowę. Potrzeba 50 tysięcy złotych.

Pożar wybuchł nad ranem. Gasiło go dziewięć zastępów straży pożarnej. Właściciel pizzerii, pan Karol, kiedy tylko dowiedział się o zdarzeniu, sam wkroczył do akcji.

„Po dotarciu na miejsce chciał ratować wraz z zastępami straży pożarnej swoją firmę, która stała w płomieniach. Narażając swoje życie, wkroczył do płonącego budynku, aby usunąć butle z gazem, które mogły wybuchnąć”, czytamy na stronie zrzutka.pl.

Właściciel doznał niewielkich oparzeń i nie wymagał hospitalizacji, jednak pożar zabrał mu bardzo wiele.

„Wszyscy, którzy znają Karola wiedzą, iż Cameleon był jego życiem. Jako młody przedsiębiorca chciał własnymi rękami stworzyć fajne miejsce spotkań i wypoczynku dla młodych, jak i starszych. Angażował się w rozwój tego miejsca. Co chwila inwestował w nowe projekty (…) Od wiosny miały ruszyć prace nad salą na poddaszu, gdzie zakupione zostały już wszelkie niezbędne materiały i wyposażenie –WSZYSTKO SPŁONEŁO”.

Okazuje się, że duże zniszczenia poczynił nie tylko ogień, ale również woda.

„Kuchnia, jak i sala na parterze jest cała zalana – wymaga generalnego remontu. W pożarze uległa zniszczeniu większość instalacji elektrycznej, monitoring, klimatyzatory, sufity oraz wyposażenie. Spłonął również cały dach (…) Karol jako ambitna osoba chce jak najszybciej ruszyć z odbudową Cameleona”.

Siostra właściciela zaznacza, że wydarzenie niesie negatywne skutki nie tylko dla samego Karola, ale również innych osób.

„Nie tylko jemu zawaliło się teraz życie. Pamiętajmy o pracownikach, którzy mają na utrzymaniu swoje rodziny i jak najszybciej musi im zostać zwrócone źródło utrzymania. Goście, którzy mieli od dawna zaplanowane imprezy okolicznościowe również zostali pokrzywdzeni”.

Póki co udało się zebrać nieco ponad dwa tysiące złotych. To jednak wciąż niewiele. Do celu brakuje ponad czterdzieści. Odbudowę pizzerii można wesprzeć pod linkiem: https://tiny.pl/w4rnv

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO