Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Od wtorku można zwiedzać "Świętokrzyski Sztetl"

poniedziałek, 18 maja 2020 07:29 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

We wtorek, 19 maja, zostanie ponownie otwarty Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl". Zwiedzanie będzie się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii, zgodnie z zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W budynku muzeum będzie mogło przebywać maksymalnie 25 osób. Podczas zwiedzania turyści mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do muzeum, a także zachowania bezpiecznego odstępu między sobą. W głównej sali ekspozycyjnej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, nie skorzystamy też ze wszystkich multimediów i usług przewodnika.

Muzeum będzie czynne od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 16, a w soboty i niedziele od 10 do 17. Bilet wstępu kosztuje 6 złotych.

Świętokrzyski Sztetl czasowo nie prowadzi działalności edukacyjnej, artystycznej i wystawienniczej. - Podtrzymujemy cieszące się dobrą sławą zajęcia online, w tym wirtualne wystawy oraz wirtualny klub "Chederek", gdzie wspólnie odkrywamy symbolikę macew, tajemnice bejt ha-midrasz, czy elementy synagogalnych malowideł ściennych - mówi Agnieszka Dziarmaga, kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego "Świętokrzyski Sztetl".

- Zachęcamy także do korzystania z naszej oferty zewnętrznej - Spaceru Edukacyjnego po Chmielniku, wizyty w Domu Cienia i questingu - dodaje.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO