Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Szczęśliwego Nowego Roku od Kwiatu Jabłoni

sobota, 23 grudnia 2023 10:12 / Autor: Michał Sierlecki
Szczęśliwego Nowego Roku od Kwiatu Jabłoni
Szczęśliwego Nowego Roku od Kwiatu Jabłoni
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Mijają lata, a światem wciąż wstrząsają tragedie. Myśleniem życzeniowym stały się plany o pokoju, negocjacjach i rozmowach równego z równym. W “Szczęśliwego Nowego Roku” Kwiat Jabłoni śpiewa o marzeniu odpuszczenia wszelkich walk i uldze ruszania naprzód.

Trzeci studyjny album "Kwiatu Jabłoni", z którego pochodzi piosenka, to dosłowny zbiór rozmaitości. Sprawnie ułożona lista piosenek, które choć absolutnie różne gatunkowo, są jednakowo czułe, uważne i pełne czystej nadziei w postawy ludzi i świat, który nimi kształtujemy. Na albumie znajduje się m.in. hit radiowy ostatnich kilku miesięcy - “Od nowa” oraz najnowsze “Byłominęło”.

"Kwiat Jabłoni" - Jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty „Niemożliwe” (ze słynnym „Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty, koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz. W 2022 r. ukazał się projekt specjalny „Wolne serca”, realizowany we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Za ostatnie wydawnictwo zespół był nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach: Najlepsze nowe wykonanie i Najlepszy album roku (piosenka i poetycka i literacka).

W tym roku zespół otrzymał dwie nagrody publiczności - Złotego Bączka (Pol’and’Rock Festival) oraz Bursztynowego Słowika (Top of the Top Sopot Music Festival). Od czasu premiery, singiel “Od nowa” utrzymuje się na szczycie list przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce. Goni go wydane w połowie roku taneczne “Byłominęło”. 13 października 2023 r. ukazał się album “Pokaz slajdów”, który niedługo po premierze pokrył się Złotem. Album utrzymuje się na szczycie list OliS, cały czas nie opuszczając pierwszej 10. najlepiej sprzedających się płyt.

 

źródło: Universal Music Polska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO