Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Rubens - „Piosenki, których nikt nie chciał”

środa, 28 września 2022 15:43 / Autor: Michał Sierlecki
Rubens - „Piosenki, których nikt nie chciał”
Rubens - „Piosenki, których nikt nie chciał”
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Debiutancki album twórcy przeboju „Wszystko OK?” Rubensa, znanego także z naszej anteny, ukaże się 4 listopada. Po wydanej w kwietniu EPce „Wynoszę się” artysta zapowiada długo wyczekiwaną, debiutancką płytę - „Piosenki, których nikt nie chciał”. Album będzie zawierać dwanaście autorskich, intymnych utworów.

Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich. Sam też nagrał każdą partię instrumentalną, z wyjątkiem bębnów. „Piosenki, których nikt nie chciał” to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis męskich przeżyć. To materiał niebanalny, z naleciałościami brzmień takich artystów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead.

Rubens – funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Swój pierwszy, solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad sześćdziesięciotysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadło, a na co dzień artysta zasila zespół Darii Zawiałow. Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, Rubens zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, była to dla niego forma terapii oraz zabicia wolnego czasu. Kilkanaście miesięcy później, jego debiutancki singiel „Wszystko OK?” szturmem podbił listy przebojów i jest jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych 2022 roku. Co ciekawe, do momentu premiery utworu w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Piotrka. Nawet bliscy znajomi.

 

Tracklista:

 

1. 7 grudnia 2020

2. Wszystko OK?

3. Piękna katastrofa

4. Plaster

5. Najpóźniej dziś

6. To już ostatni raz

7. Twoje urodziny

8. Wystrzeliłem Tobą się

9. Oczy zajdą mgłą

10. A gdyby tak

11. Jakoś trzymam się

12. Zostać na zawsze

 

źródło: Sony Music Entertainment Poland

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO