Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Kaśka Sochacka -"Ministory"

czwartek, 13 stycznia 2022 10:10 / Autor: Michał Sierlecki
Kaśka Sochacka -"Ministory"
Kaśka Sochacka -"Ministory"
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

„Ministory” Kaśki Sochackiej miał swoją premierę osiem miesięcy po wydaniu jej albumu „Ciche dni”, który okazał się jednym z najważniejszych debiutów minionego roku na polskiej scenie muzycznej. Na antenie kielckiej eM-ki możecie już słuchać znakomitej piosenki z tego krążka - "Niebo było różowe".

„Ministory” to niespełna trzydziestominutowy album zawierający 5 nowych kompozycji Kaśki powstałych między premierą "Cichych dni", a dniem dzisiejszym. W ciągu niespełna dwóch miesięcy Olek Świerkot wraz z Kaśką zamknęli się w domowym Jazzboy Studio i wyprodukowali to wydawnictwo. Płytę uzupełnia alternatywna wersja piosenki „Nie było Cię” znanej z płyty „Ciche Dni” oraz świetna koncertowa wersja utworu „Porzucić” z pierwszej EPki Kaśki.

„Ministory” są odpowiedzią, w jakim kierunku zmierza Sochacka. To wyrafinowany pop z dodatkiem miejskiego folku i muzyki alternatywnej. Doskonale zaśpiewana płyta z niebanalnymi piosenkami, które zostają na długo.

Nowe piosenki można było usłyszeć podczas koncertów w ramach "Ciche dni Tour". Kaśka w towarzystwie Lesława Mateckiego (gitara), Andrzeja Rajskiego (perkusja) oraz Pawła Harańczyka (instrumenty klawiszowe) na przełomie listopada i grudnia 2021 roku odwiedziła kilkanaście miast.

 

źródło: Jazzboy Records

 

View the embedded image gallery online at:
https://emkielce.pl/muzyka/kaska-sochacka#sigProGalleria2fa77286de
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO