Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Wszystkie oblicza Jana Borysewicza

czwartek, 18 listopada 2021 08:51 / Autor: Michał Sierlecki
Wszystkie oblicza Jana Borysewicza
Wszystkie oblicza Jana Borysewicza
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Jan Borysewicz - jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów wydał album podsumowujący jego dotychczasową karierę.

„Moi kochani, z przyjemnością zabieram Was w podróż artystyczną, którą odbyłem przez ostatnich 50 lat. Los stawiał na mojej drodze Artystów wybitnych, ciekawych, wymagających. Praca z nimi była dla mnie inspiracją i wpływała na kształt tego kim jestem dzisiaj. Ten album to moje oblicza artystyczne, różnorodne, czasem zaskakujące, ale zawsze szczere. Jestem przekonany, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: własne wspomnienia, emocje, inspirację czy kawałek historii.
Wspólnym mianownikiem tej podróży pozostaję Ja – jako przewodnik, autor i wykonawca.
Życzę samych przyjemności, aby ten album towarzyszył Wam często :)” - Jan Borysewicz.

„Wszystkie oblicza Jana Borysewicza” to album nietuzinkowy - album dokumentujący 50-letnią działalność kompozytorską Jana Borysewicza. Ponadczasowe utwory z udziałem znakomitych artystów, jak m.in. Piotr Fronczewski, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Izabela Trojanowska, Piotr Rogucki, Ewa Bem, Bracia, Kasia Kowalska, Katarzyna Nosowska, Anna Wyszkoni oraz hit „Wciąż bardziej obcy” w nowej odświeżonej wersji, a ponadto dwa premierowe utwory „Zawsze przy Tobie” i „Pocztówka” – to gratka dla fanów i wszystkich wielbicieli wspaniałego gitarowego rockowego grania.

Singlem promującym album jest „Pocztówka” z udziałem Olafa Lubaszenki w teledysku.  Jak przyznaje sam Borysewicz: "„Pocztówkę” nosiłem w sobie już od dawna. To taka melodia, która jest w człowieku bardzo długo, jest wynikiem poszukiwania dźwięków gdzieś głęboko w duszy. Jest kumulacją emocji, zmieniających się w czasie. Przed trudnym wyzwaniem postawiłem Michała Wiraszko prosząc go o napisanie tekstu. Ale jak słychać - wyczuł moje intencje idealnie. Jego myśli przybyły równie długą, retrospektywną podróż. Olaf, Twoja rola zapełniła jedyny brakujący element, tworząc niepowtarzalny klimat i nastrój całości. Mam nadzieję, że ten utwór skłoni i Was do chwili zastanowienia."

 

żródło: Agora Muzyka

View the embedded image gallery online at:
https://emkielce.pl/muzyka/jan-borysewicz#sigProGalleria0439ce2241
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO