Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Szczęśliwy finał poszukiwań schorowanego staruszka

środa, 22 kwietnia 2020 09:51 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Niepokojące zgłoszenie trafiła do świętokrzyskich policjantów we wtorkowy wieczór. Rodzina informowała, że ich 89-letni krewny, mający liczne problemy ze zdrowiem, od kilku godzin nie wraca do domu. Kilkudziesięciu policjantów rozpoczęło intensywne poszukiwania.

Informację o zaginięciu dyżurny kieleckiej komendy otrzymał we wtorek, chwilę po godz. 21. Rodzina informowała, że senior mający problemy z pamięcią wyszedł z domu pomiędzy godziną 16, a 17  i do tej pory nie powrócił. Niepokojące były również informacje o stanie zdrowia staruszka - krewni przekazywali, że mężczyzna, gdy upadnie, nie będzie w stanie sam się podnieść. Zapadała chłodna noc, co powodowało realne zagrożenie dla życia 89-latka.

Na poszukiwania ruszyło 34 policjantów oraz przewodnik z psem tropiącym. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliskie zarośla i nieużytki - na szczęście około północy udało się odnaleźć zaginionego. Mężczyzna wpadł do rowu i nie był w stanie wyjść, nie był także należycie ubrany. Policjanci okryli seniora ciepłym kocem i bezpiecznie przenieśli do załogi pogotowia ratunkowego.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO