Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Zbiórka na wyposażenie domu dla autyków nabiera rozpędu

piątek, 12 stycznia 2024 12:50 / Autor: Weronika Karyś
Zbiórka na wyposażenie domu dla autyków nabiera rozpędu
Zbiórka na wyposażenie domu dla autyków nabiera rozpędu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Zorganizowaną przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział Kielce zbiórkę na wyposażenie domu dla osób w spektrum autyzmu wsparło już ok. 40 osób. Na stronie widnieje kwota ponad stu tysięcy złotych. To jednak dopiero jedna czwarta potrzebnej sumy.

Przypomnijmy, że Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział Kielce ma szansę na otrzymać siedem i pół miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę pierwszego w regionie domu dla osób w spektrum autyzmu.

– To jedyne tego typu miejsce, które da osobom dorosłym z autyzmem szansę na jak najbardziej samodzielne i bezpieczne życie, dostosowane do ich specyficznych potrzeb i możliwości, przy wsparciu specjalistycznie przygotowanej kadry – informuje Paulina Papka, prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział Kielce.

Dofinansowanie, jeśli zostanie przyznane, może okazać się niewystarczające.

– Najważniejsze dla nas jest to, aby mieszkania zostały wybudowane, więc podjęliśmy ryzyko, ale następnym krokiem będzie podstawowe wyposażenie takie jak meble, sprzęt RTV, AGD i tekstylia. Przy bieżących cenach potrzebujemy zebrać 400 tysiące złotych, aby móc godnie wyposażyć nasz "Leśny Dom" – tłumaczy Paulina Papka.

Cel można wesprzeć tutaj:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO