Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Z Vive na mistrzostwa. Dzisiaj rozpoczyna się mundial!

piątek, 11 stycznia 2013 13:14 / Autor:

Zbliża się wielka gratka dla kibiców szczypiorniaka. Już dzisiaj w Hiszpanii rozpoczną się XXIII Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, w których oczywiście nie zabraknie zawodników Vive Tarów Kielce. W imprezie zagra dziewięciu podopiecznych trenera Bogdana Wenty.

Jeszcze na kilka tygodni przed mistrzostwami wydawało się, że do Hiszpanii pojedzie praktycznie cała drużyna Vive Targów. Tak się jednak nie stało. – Część zawodników zrezygnowała z występów w kadrze, inni natomiast są kontuzjowani. Sporo kontrowersji wzbudziła sytuacja z Denisem Bunticiem – chorwacka federacja obwinia kielecki klub o złe leczenie rozgrywającego. Obecny stan zdrowia nie pozwala mu wziąć udziału w imprezie – mówi Wojciech Staniec, ekspert piłki ręcznej portalu www.cksport.pl.

Kolejnym z wielkich nieobecnych jest Piotr Grabarczyk, który wciąż pauzuje po operacji małego palca lewej ręki. Jednak pomimo licznych absencji, o medale walczyć będzie prawdopodobnie aż dziewiątka kieleckich zawodników. – Z pewnością w reprezentacji Słowenii zagra Uros Zorman, wiodąca postać i reżyser gry swojej drużyny. W turnieju liczyć się będzie również zupełnie nieobliczalna Islandia z Thorirem Olafssonem w składzie – podkreśla Staniec. Na mistrzostwa pojadą również Ivan Cupić, Manuel Strlek oraz Željko Musa.

Fani kieleckiego szczypiorniaka szczególną uwagę będą zwracać na poczynania reprezentacji Polski, w której zagra czterech zawodników Vive Tarów. Pewni występów w naszej kadrze są Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski. „Biało–czerwonych” po raz pierwszy w wielkim turnieju poprowadzi niemiecki trener Michael Biegler.

Maciej Urban

 

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO