Komplet punktów Vive Tauron

czwartek, 19 lutego 2015 12:56 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Vive Tauron Kielce przeszło do historii. Mistrz Polski jako jedyny w historii rozgrywek Ligi Mistrzów przeszedł fazę grupową z kompletem punktów aż dwa razy. Osiągnięcie sprzed dwóch lat zostało powtórzone w tym sezonie, a przypieczętowało je wczorajsze zwycięstwo z Mororem Zaporoże. Jednak nie było to łatwe zadanie.

Ukraińcy wyraźnie wygrali pierwszą odsłonę spotkania, ale wydarzenia po przerwie całkowicie wymknęły im się spod kontroli. Szczypiorniści z Kielc zagrali w drugiej połowie kapitalnie, odrobili dziewięć bramek straty i dodatkowo przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 28:27. Żółto-biało-niebiescy zakończyli zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów z kompletem zwycięstw.

Vive zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie D już wcześniej, ale teraz wchodzi do 1/8 finału Ligi Mistrzów z kompletem dziesięciu zwycięstw. Po weekendowych pojedynkach kielczanie poznają ewentualnych rywali w kolejnej fazie rozgrywek.