Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wraca temat poprawek do regulaminu KBO

piątek, 10 marca 2023 15:05 / Autor: Weronika Karyś
Wraca temat poprawek do regulaminu KBO
Wraca temat poprawek do regulaminu KBO
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przypomnijmy, że w marcu 2022 roku kieleccy radni zdecydowali o zdjęciu z porządku obrad punktu dotyczącego poprawek do regulaminu Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Po roku temat wraca.

Poprzednim razem wątpliwości radnych wzbudził zapis dotyczący projektów zielonych, w myśl którego mieszkańcy mogliby zgłaszać inicjatywy polegające na "wprowadzaniu zieleni w miejsca dotychczas jej pozbawione na przykład poprzez: rozbrukowanie istniejących nawierzchni i wykonanie nasadzeń”.

Teraz zapis został zmieniony na „wprowadzanie zieleni w miejsca dotychczas jej pozbawione poprzez zmianę zagospodarowania istniejących nawierzchni i wykonanie nasadzeń, wprowadzenie pnączy na elewację, ekrany akustyczne i inne podobne konstrukcje, wykonanie zielonych dachów na obiektach miejskich”, czytamy w projekcie uchwały.

Poprawki dotyczą również wydłużenia czasu na złożenie odwołania z siedmiu do czternastu dni i zmiany sposobu wyłaniania zwycięskich projektów.

Radni pochylą się nad dokumentem już 16 marca. Podczas wspomnianej sesji gremium zadecyduje również o kwocie, która w tym roku zostanie przeznaczona na inicjatywę. Ma to być 8,4 mln zł, czyli o czterysta tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO