Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[WIZUALIZACJE] Jak powinien wyglądać skwer Sendlerowej? Wypowiedz się!

czwartek, 03 marca 2022 14:35 / Autor: Weronika Kępa
[WIZUALIZACJE] Jak powinien wyglądać skwer Sendlerowej? Wypowiedz się!
[WIZUALIZACJE] Jak powinien wyglądać skwer Sendlerowej? Wypowiedz się!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania kieleckiego skweru imienia Ireny Sendlerowej. Władze miasta chciałyby dowiedzieć się, co mieszkańcy sądzą o ich propozycji i przedstawionych wizualizacjach, a także czekają na indywidualne pomysły dotyczące przestrzeni.

Przypomnijmy, że zagospodarowanie skweru im. Ireny Sendlerowej to część większego projektu pod nazwą „Zielona rewitalizacja zabytkowego Śródmieścia Kielc”, na który miasto otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

– Zgodnie z wytycznymi zebranymi podczas przeprowadzonych w 2016 roku konsultacji społecznych, skwer byłby podzielony na trzy strefy. Od strony ulicy Paderewskiego ma zostać zorganizowana strefa ciszy służąca do spokojnego wypoczynku wśród zróżnicowanej zieleni. W głębi skweru znajdzie się strefa aktywności ruchowej i spotkań, a następnie strefa, w której pojawi się miejsce zabaw dla dzieci. Będzie również miejsce upamiętniające patronkę skweru – Irenę Sendlerową – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Uwagi do projektu można zgłaszać do 7 marca pod linkiem: https://wypowiedzsie.kielce.eu/wypowiedzsie-sendlerowa.

Władze miasta zaplanowały również spotkanie konsultacyjne z architektami, które odbędzie się w poniedziałek, 7 marca, o godz. 17 w Sali Urzędu Stanu Cywilnego przy kieleckim rynku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO