Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W jaki sposób odczuwamy zapachy? „Poczuj mięte” na warsztatach

piątek, 15 lipca 2022 15:32 / Autor: Łukasz Czerwiak
W jaki sposób odczuwamy zapachy? „Poczuj mięte” na warsztatach
W jaki sposób odczuwamy zapachy? „Poczuj mięte” na warsztatach
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Energetyczne Centrum Nauki KPT odpowie na pytania: W jaki sposób odczuwamy zapachy? Za co odpowiada nos? 16 i 17 lipca odbędą się rodzinne warsztaty.

Warsztaty „Poczuj mięte” przezanczone są dla dzieci od 6 roku życia. Odpowiedzą one na pytanie związane z węchem. Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Czymś co czujemy na co dzień są perfumy, z których chyba wszyscy korzystają są znakiem dzisiejszych czasów. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. Mało kto wie jednak, że ich początek możemy liczyć już w prehistorii.

- Jak przebiegał rozwój pachnideł i od jakiego czasu możemy mówić o rozkwicie branży perfumeryjnej? Czy do tworzenia własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwól, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Ci koło nosa, skomponuj własną nutę zapachową i „poczuj miętę" do nauki – zaprasza Magdalena Werens-Pokrzepa z działu promocji Kieleckiego Parku Technologicznego.

Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową https://bilety.ecn.kielce.pl lub w kasie Centrum. Liczba miejsc ograniczona. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO