Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W czwartek sesja Rady Miasta. Przegłosują podwyżki?

środa, 20 listopada 2019 15:28 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Wprowadzenie podwyżek podatku od nieruchomości, cen biletów komunikacji miejskiej, opłat za postój w strefie parkowania, wywozu śmieci oraz za pobyt dzieci w żłobkach to główne projekty uchwał, nad którymi będzie głosować podczas czwartkowej sesji Rada Miasta.

- Jedną z istotnych kwestii jest ta, że dyskusja na temat podwyższenia opłaty za uczestnictwo dziecka do żłobka wywołała naszą dyskusję merytoryczną i spowodowała, że władza wykonawcza rozpatruje w konsekwencji w niedługiej przyszłości wprowadzenie systemu bonów żłobkowych, który będzie rozszerzał możliwości i dawał większe pole do zdobywania miejsc dla dzieci. W tej chwili na liście oczekujących jest ponad 300 osób - mówi radna Katarzyna Zapała.

Podczas sesji zostaną rozpatrzone także projekty uchwał dotyczących wzniesienia pomnika Bronisława Opałki, zmian w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kielce na lata 2019 – 2045 i sprzedaży lokalu użytkowego, znajdującego się w budynku położonym w Kielcach przy ulicy Henryka Sienkiewicza 52

W planach jest również kilkunastominutowe wystąpienie przedstawiciela jednego z miast wojewódzkich, który podzieli się swoimi doświadczeniami na temat m.in. walki ze smogiem.

Czwartkowa sesja rozpocznie się o godzinie 9 w Urzędzie Miasta w Kielcach.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO