MIASTO

Vive wygrywa na koniec fazy zasadniczej

sobota, 28 marca 2015 18:23 / Autor: Piotr Natkaniec

Mistrzowie Polski wygrali z Zagłębiem Lubin 48:34. Kielczanie kończą fazę zasadniczą z kompletem zwycięstw.

Już od pierwszego gwizdka kieleccy szczypiorniści dominowali na parkiecie. Po kwadransie prowadzili 14:6. Do przerwy powiększyli przewagę do 10 bramek, a do szatni schodzili przy wyniku 23:13. Duża w tym zasługa Manuela Strleka, który w pierwszej części spotkania rzucił 9 goli. Jedyne do czego kibice zgromadzeni w Hali Legionów mogli się przyczepić to słaba skuteczność przy rzutach karnych. Gracze Vive aż trzy razy nie trafiali z tego fragmentu gry.

Drugie 30 minut nie przyniosło większych zmian. Strlek dołożył jeszcze 5 goli, a mecz skończył z 14 bramkami na koncie. Swoją świetną dyspozycję potwierdził również Ivan Cupić, pokonując bramkarza gości 11 razy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Tałanta Dujszebajewa przystępują do fazy play-off z kompletem zwycięstw. Kielczanie wygrali 22 mecze.

W spotkaniu nie zagrali Mateusz Jachlewski, Tobias Reichmann, Denis Buntić, Julen Aguinagalde oraz Krzysztof Lijewski. Teraz zawodników Vive Tauronu Kielce czeka półtora tygodniowa przerwa. Na początku kwietnia zagrają pierwszy ćwierćfinałowy mecz o Mistrzostwo Polski, a 11 kwietnia zagrają z Vardarem Skopje w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 48:34

Vive Tauron: Szmal, Sego – Cupić 11, Grabarczyk, Bielecki 4, Jurecki 3, Tkaczyk 4, Chrapkowski 3, Strlek 14, Musa 5, Zorman 3, Rosiński 1

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Michałów 1, Stankiewicz 7, Gumiński 5, Przysiek 3, Kużdeba 2, Marciniak 2, Macharashvili 2, Szymyślik 3, Halilbegović 7, Wolski 2, Nowakowski