MIASTO

Vive w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

sobota, 21 marca 2015 16:52 / Autor: Piotr Natkaniec

Mistrzowie Polski przegrali z Montpellier 31:33 jednak dzięki korzystnemu wynikowi z pierwszego meczu we Francji zagrają w 1/4 Ligi Mistrzów. Awans jednak nie przyszedł łatwo, a w kieleckiej Hali Legionów po raz kolejny zobaczyliśmy prawdziwą wojnę nerwów.

Fani Vive Tauronu Kielce po raz kolejny zapełnili Halę Legionów do ostatniego miejsca. W pierwszej części gry zobaczyli teatr dwóch aktorów – Diego Simoneta i Denisa Bunticia. Obaj byli pierwszoplanowymi postaciami swoich drużyn, a w ciągu 30 minut rzucili po 6 bramek. Sam mecz był niezwykle szybki i wyrównany. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć choćby na dwa gole. Zarówno szczypiorniści Vive Tauronu jak i Francuzi prezentowali się słabo w obronie. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 14:15 dla Montpellier.

W drugiej połowie zaczęły się prawdziwe emocje. Już na samym początku kolejnym świetnym rzutem popisał się Simonet. Kielczanie odpowiedzieli bramką Bunticia, ale goście szybko wyszli na trzy bramkowe prowadzenie za sprawą goli Mackovseka. Mistrzowie Polski przestali radzić sobie w ataku. Nie pomogły dwie dwuminutowe kary, które złapali Francuzi. Po pierwszym kwadransie goście prowadzili już 24:20, a mogli jeszcze więcej gdyby nie dwie dobre interwencje Sławomira Szmala. Na szczęście to był jedyny słaby moment Vive Tauronu w tym meczu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli odrabiać straty i wrócili do skutecznej gry z pierwszej części spotkania. Ważne bramki zdobyli Ivan Cupić i Michał Jurecki. Nadal jednak w zespole Montpellier świetnie radził sobie Diego Simonet. Kielecki zespół odrobił dwa gole i zachowywał bezpieczny dystans. Końcówka spotkania nie różniła się wiele od pierwszej połowy. Obie drużyny rzucały bramkę za bramką. Przy stanie 30:32 ważnąą interwencję zanotował Marin Sego. Ostatecznie Montpellier wygrało 33:31.

Dzięki korzystnemu wynikowi z pierwszego, wyjazdowego meczu, szczypiorniści Vive Tauronu Kielce awansowali do 1/4 Ligi Mistrzów. We wtorek odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych w siedziebie EHV.

{audio}Emocjonalna wypowiedź Dujszebajewa po meczu z Montpellier|Dujszebajewmontpellier.mp3{/audio}