Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uzbroją tereny? Miasto stara się o ważne dofinansowanie

poniedziałek, 07 sierpnia 2023 09:30 / Autor: Weronika Karyś
Uzbroją tereny? Miasto stara się o ważne dofinansowanie
Fot. KPT
Uzbroją tereny? Miasto stara się o ważne dofinansowanie
Fot. KPT
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielce starają się o dofinansowanie kompleksowego uzbrojenia terenów zlokalizowanych w rejonie ulic Olszewskiego, Morawieckiego, Hubalczyków i Łódzkiej. Wartość projektu opiewa na sto dwa miliony złotych, z czego blisko sto ma pochodzić z siódmej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Jak czytamy na stronie miasta, projekt zakłada kompleksowe uzbrojenie terenów północnej strefy przemysłowej Kielc w rejonie ul. Olszewskiego, Morawieckiego, Hubalczyków i Łódzkiej. Chodzi o około 136 hektarów powierzchni, która w większości należy do Skarbu Państwa.

– Obszar posiada strukturę komunikacyjną, która jednak nie jest w pełni dostosowana do potrzeb istniejących tam terenów przemysłowych. Realizacja inwestycji zapewni lepszą cyrkulację ruchu i zmniejszy możliwości tworzenia zatorów komunikacyjnych. Dzięki temu firmy działające w tej części Kielc będą mogły prężniej się rozwijać, a lepsze warunki dojazdowe będą argumentem dla innych przedsiębiorców, aby myśleć o lokalizacji swojego biznesu w tej przestrzeni – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

W ramach inwestycji miasto planuje między innymi rozbudowę ulicy Hubalczyków. Pojawią się nowe ulice, skrzyżowania, wiadukt nad bocznicą kolejową Elektrociepłowni oraz magistralą technologiczną, zostaną wykonane jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanały technologiczne i zatoki autobusowe.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO