Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ulica Śniadeckich w Kielcach przejezdna dopiero w maju

czwartek, 28 marca 2024 17:03 / Autor: Michał Kita
Ulica Śniadeckich w Kielcach przejezdna dopiero w maju
Ulica Śniadeckich w Kielcach przejezdna dopiero w maju
Michał Kita
Michał Kita

W połowie maja kierowcy będą mogli przejechać ulicą Śniadeckich w Kielcach. Mimo że pierwotnie jezdnia miała być gotowa już pod koniec ubiegłego roku, prace budowlane potrwają jeszcze kilka tygodni.

– Wykonawca przewiduje zakończenie robót budowlanych najpóźniej pod koniec kwietnia. Obecnie prace brukarskie realizowane są na odcinku od Placu Wolności do ulicy Semaryjskiej. Na tej części ulicy Śniadeckich układana jest nawierzchnia z kostki granitowej. To czasochłonne prace jednak z uwagi na zapowiadane coraz lepsze warunki atmosferyczne perspektywy zakończenia robót są coraz lepsze – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Niestety na przejazd tym fragmentem ulicy Śniadeckich kierowcy będą musieli poczekać dłużej.

– Pełne udostępnienie dla ruchu kołowego odcinka pomiędzy ulicą Seminaryjską a Placem Wolności nastąpi najpewniej w połowie maja, ponieważ potrzebny jest czas na wiązanie spoin pomiędzy kostkami i nie jest wskazane, aby odbywał się tamtędy ruch kołowy – wyjaśnia rzecznik MZD.

Przebudowa ulicy Śniadeckich jest realizowana w ramach remontu trzynastu ulic w śródmieściu Kielc, na którą miasto pozyskało rządowe dofinansowanie z programu Polski Ład.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO