Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uczniowie kończą rok szkolny. Jak planują wakacje?

piątek, 21 czerwca 2024 09:31 / Autor: Michał Łosiak
Uczniowie kończą rok szkolny. Jak planują wakacje?
Fot. sniadek.pl
Uczniowie kończą rok szkolny. Jak planują wakacje?
Fot. sniadek.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa zakończenie roku szkolnego. W piątek (21 czerwca) uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaczynają wakacyjną labę. To również czas przerwy dla nauczycieli.

Jak zawsze ten dzień w szkołach obchodzony jest bardzo uroczyście, a uczniowie nie ukrywają radości z początku wakacji.

– Bardzo szybko zleciał ten rok. Oceny z przedmiotów, które zdaję na maturze mam w miarę przyzwoite, więc jestem zadowolony – mówi w rozmowie z Radiem eM Kielce Mateusz.

Okazuje się, że młodzi ludzie planują spędzić wakacje nie tylko na wycieczkach, odpoczynku i podróżowaniu, ale również zarobkowaniu. Tak mówiła większość licealistów, których spotkaliśmy.

– Ja jadę pracować do Niemiec na trzy tygodnie. Później pewnie będę siedział w Kielcach – podkreśla Jacek. – To bardzo dobry dla nas czas, bo już możemy podjąć pracę i to dla nas ważne, że mamy wybór. Ja skupię się na swoim rozwoju – dodaje Igor.

– To był trudny, ale i owocny rok szkolny. U nas uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Efekty widać, a w lipcu okaże się jak zdaliśmy maturę – zaznacza Tomasz Kośny, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Tegoroczne wakacje będą długie i potrwają 71 dni.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO