Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uczcili pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

środa, 19 października 2022 12:23 / Autor: Weronika Karyś
Uczcili pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce
Fot. Marcin Marszałek/RADIO KIELCE
Uczcili pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce
Fot. Marcin Marszałek/RADIO KIELCE
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Dziś (19 października) obchodzimy 38. rocznicę śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W Kielcach odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem zlokalizowanym przy bazylice katedralnej.

– Jednocześnie obchodzimy dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Musimy tutaj pamiętać o księdzu Zychu, Suchowolcu, Niedzielaku i innych księżach, którzy walczyli z reżimem komunistycznym od lat pięćdziesiątych do dziewięćdziesiątych, jak również w czasie drugiej wojny światowej. Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest symbolem tych kapłanów, którzy zostali zamordowani najbardziej męczeńską śmiercią przez reżim komunistyczny. Jest wzorem dla nas, naszych przodków i pokoleń, które po nas nastąpią. Hasło „Zło dobrem zwyciężaj” jest znane w całej Polsce – mówi starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Kwiaty złożyli również przedstawiciele kieleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości na czele z ich pełnomocnikiem – posłem Krzysztofem Lipcem i senatorem Krzysztofem Słoniem.

PrawoiSprawiedliwość

 – W 1984 roku w ogromnym zjednoczeniu i niepokoju, tuż po stanie wojennym, cała Polska modliła się o to, żeby ksiądz Jerzy odnalazł się żywy. Niestety, stało się inaczej. Później odbył się sfingowany proces zbrodniarzy. Pamiętamy o tym i musimy mówić o tamtych wydarzeniach i Niezłomnych Kapłanach młodemu pokoleniu – tłumaczył.

W ramach obchodów, o godzinie 18:00 w bazylice katedralnej odbędzie się Msza Święta, której przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO