Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa zbiórka na wyposażenie domu dla osób w spektrum autyzmu

piątek, 05 stycznia 2024 10:38 / Autor: Weronika Karyś
Trwa zbiórka na wyposażenie domu dla osób w spektrum autyzmu
ZRZUTKA.PL
Trwa zbiórka na wyposażenie domu dla osób w spektrum autyzmu
ZRZUTKA.PL
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział Kielce uruchomiło zbiórkę na wyposażenie domu dla osób w spektrum. W sumie ma się w nim znaleźć 12 wspomaganych i samodzielnych mieszkań. Potrzeba 400 tys. zł.

Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział Kielce ma szansę na otrzymać siedem i pół miliona złotych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. na budowę pierwszego w regionie domu dla osób w spektrum autyzmu.

– To jedyne tego typu miejsce, które da osobom dorosłym z autyzmem szansę na jak najbardziej samodzielne i bezpieczne życie, dostosowane do ich specyficznych potrzeb i możliwości, przy wsparciu specjalistycznie przygotowanej kadry. Osoby, które będą tam mieszkać nie są w stanie samodzielnie funkcjonować w społeczeństwie i nie są też w stanie samodzielnie utrzymać się we własnym mieszkaniu. Pragniemy całym sercem spełnić to ich największe marzenie i stworzyć im takie warunki, które umożliwią im godne, przyjazne otoczenie i życie – informuje Paulina Papka, prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział Kielce.

Walka o zdobycie działki i środków na inwestycję trwa już od ponad sześciu lat. Dofinansowanie, jeśli zostanie przyznane, może okazać się niewystarczające.

– Najważniejsze dla nas jest to, aby mieszkania zostały wybudowane, więc podjęliśmy ryzyko, ale następnym krokiem będzie podstawowe wyposażenie takie jak meble, sprzęt RTV, AGD i tekstylia. Przy bieżących cenach potrzebujemy zebrać 400 tysiące złotych, aby móc godnie wyposażyć nasz "Leśny Dom", bo taka nazwa nam się wymarzyła. Nasz dom będzie blisko lasu w wyjątkowym miejscu w Kielcach – tłumaczy Paulina Papka.

Cel można wesprzeć tutaj:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO