Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„To inwestor, który pozwoli walczyć Koronie o puchary”- radni już po spotkaniu z prezydentem

środa, 29 marca 2017 16:20 / Autor: Piotr Natkaniec
„To inwestor, który pozwoli walczyć Koronie o puchary”- radni już po spotkaniu z prezydentem
„To inwestor, który pozwoli walczyć Koronie o puchary”- radni już po spotkaniu z prezydentem
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W środę odbyło się spotkanie radnych z prezydentem Kielc, Wojciechem Lubawskim w sprawie sprzedaży Korony Kielce. – Potencjalny inwestor jest gwarantem, który pozwoli walczyć Koronie o pierwszą ósemkę i puchary – mówi przewodniczący prezydenckiego Porozumienia Samorządowego, Witold Borowiec.

Przypomnijmy, że w czwartek o godzinie 9 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Na sesję przygotowano trzy projekty uchwał. Najważniejsza z nich dotyczy sprzedaży 72% akcji Korony, którymi poważnie zainteresowany jest były piłkarz reprezentacji Niemiec, a obecnie menadżer sportowy Dieter Burdenski. Radni będą także głosować nad zmianami w sposobie finansowania Korony przez władze miasta. Projekt uchwały zakłada roczne dofinansowanie na poziomie 2,5 miliona złotych do 2021 roku. Oznacza to, że w sumie w najbliższych latach miasto dołoży do klubu 12,5 miliona złotych.

Według Witolda Borowca Dieter Burdenski jest wiarygodnym inwestorem. - Prezydent przekazał nam szczegóły rozmów z potencjalnym inwestorem. Wytłumaczył skąd takie proporcje jeśli chodzi  o zbycie udziałów. Umowa jest w części podobna do tej przedstawionej ostatnio przez Senegalczyków. Chodzi tutaj o kwotę zakupu klubu. Z tym, że wpłata musi nastąpić do trzech miesięcy. Spotkała się grupa radnych, która ma Koronę w sercu i mam nadzieję, że podejmiemy jutro właściwą decyzję – mówi radny Porozumienia Samorządowego, który dodaje, że potencjalny nabywca wie o długach Korony. – Mówimy o około czterech milionach złotych, które inwestor spłaci, gdy przejmie klub – informuje Witold Borowiec. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO