Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

To będzie długa sesja…

środa, 13 marca 2024 13:27 / Autor: Maciej Piętka
To będzie długa sesja…
FOT. kielce.eu
To będzie długa sesja…
FOT. kielce.eu
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Już jutro (14 marca) odbędzie się przedostatnia sesja rady miasta w tej kadencji. W porządku obrad znajdziemy m.in. projekt zmian w Budżecie Obywatelskim, skarga na prezydenta miasta złożona przez MPK oraz dalsza część dyskusji dotyczącej rewitalizacji.

Duże emocje wzbudza szczególnie wyżej wspomniana skarga. Dotyczy ona niegospodarności jaka miała zajść przy przetargu na obsługę linii autobusów. Udziału w nim nie wzięło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Przetarg wygrała zewnętrzna firma, a władze MPK uważają, że miasto przepłaca za ich usługi.

– Myślę, że będzie tu zażarta dyskusja. Te zarzuty są naprawdę poważne i musimy się nad nimi głęboko zastanowić. Moim zdaniem, w tym wypadku doszło do niegospodarności, ale wiem, że wielu radnych jest innego zdania – mówił Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta.

Do ważnych tematów należy również uchwała dotyczące zmiany zasad działania Budżetu Obywatelskiego. Jeśli projekt wszedłby w życie to każdy kielczanin oprócz głosu „za” daną inicjatywą, mógłby również zagłosować przeciwko.

Radni pochylą się również m.in. nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Kielce na lata 2024-2030.

Sesja rozpocznie się o godzinie 9.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO