Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Szkoła Tańca Dance będzie mieć nową siedzibę

środa, 08 lipca 2020 15:21 / Autor: Beata Kwieczko
Szkoła Tańca Dance będzie mieć nową siedzibę
Szkoła Tańca Dance będzie mieć nową siedzibę
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Szkoła Tańca Dance, która prowadzi zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami przy ulicy Kryształowej w Kielcach, będzie mieć nową siedzibę. Po wielu miesiącach starań przeniesie się do budynku przy ulicy Ściegiennego na osiedlu Barwinek, w którym kiedyś mieściła się sławna amerykańska pralnia.

Przypomnijmy: władze miasta chciały, aby w budynku przy ulicy Ściegiennego powstał kolejny Klub Seniora, ale radny Maciej Bursztein złożył do prezydenta Bogdana Wenty interpelację, aby została tam przeniesiona Szkoła Tańca Dance, która prowadzi sekcję tańca dla dzieci z niepełnosprawnych, w tym z zespołem Downa. Dzieci mogłyby korzystać z rehabilitacji bezpłatnie, a budynek byłby dzierżawiony przez właścicieli szkoły. Po wielu rozmowach i spotkaniach udało się osiągnąć sukces. Miasto ogłosiło przetarg na wynajem lokalu z klauzulą społeczną, który wygrała właśnie Szkoła Tańca Dance.

– Chcieliśmy podziękować wielu osobom, które zaangażowały się w pomoc dla nas. Jesteśmy szkołą tańca, która działa w Kielcach już 11 lat, należymy do Polskiego Związku Tańca, podpisaliśmy też umowy z Polskimi Olimpiadami Specjalnymi, dlatego będziemy przygotowywać przyszłych olimpijczyków z dziedziny tańca współczesnego – mówi Katarzyna Tokarz, właścicielka Szkoły Tańca Dance oraz prezes Fundacji Kultury i Rozwoju Tańca.

Radny Maciej Bursztein podkreśla, że szkoła od dłuższego czasu borykała się z problemami lokalowymi. – Ten lokal był idealny nie tylko ze względu na lokalizację, ale również na swój charakter. Szkoła zajmuje się również rehabilitacją dzieci chorych, które potrzebują socjalizacji, a taniec jest szczególnie interesującą formą dla ich rodziców. Jest to unikalne miejsce w Kielcach i naszym województwie – tłumaczy Maciej Bursztein.

Zdaniem radnego Michała Brauna, który również zaangażował się w pomoc szkole, rozwiązanie, jakie udało się znaleźć jest bardzo korzystne zarówno dla właścicieli szkoły, jak i miasta. – Mam nadzieję, że wpisze się ono na stałe w działalność miasta, jeżeli chodzi o politykę zarządzania mieniem komunalnym. Oby kolejne budynki były także wykorzystywane w ten sposób – mówi Michał Braun.

– Cieszy mnie to, że budynek znalazł swojego najemcę i będzie wykorzystywany w tak szczytnych celach. To pokazuje, że potrafimy znaleźć takie formuły, które tu zostały zastosowane bez wskazywania konkretnego przedmiotu. Życzę szkole powodzenia i wielu sukcesów – dodaje Krzysztof Miernik, pełniący obowiązki szefa Miejskiego Zarządu Budynków.

Lokal wymaga jednak kompleksowego remontu. Zostanie w nim wymieniona podłoga, powstaną szatnie, duża poczekalnia dla rodziców i opiekunów oraz dwie sale do ćwiczeń, w których zamontowane będą lustra. Z każdej sali będzie można wejść do toalety. Wszyscy, którzy mogą pomóc w remoncie, mogą skontaktować się ze Szkoła Tańca Dance.

Szkoła zacznie działać w nowej siedzibie prawdopodobnie już we wrześniu. Na zajęcia będzie uczęszczać grupa około 50 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościa intelektualną.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO