Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Święto Kielc za nami. Czy centrum ożyje na stałe?

wtorek, 25 czerwca 2024 11:08 / Autor: Maciej Piętka
Święto Kielc za nami. Czy centrum ożyje na stałe?
FOT. Piotr Michalec/Kadry na luzie
Święto Kielc za nami. Czy centrum ożyje na stałe?
FOT. Piotr Michalec/Kadry na luzie
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Tegoroczne Święto Kielc trwało od 21 do 23 czerwca, a mieszkańcy mogli się bawić między innymi na koncercie Ani Karwan czy Elektrycznych Gitar. Czy władze naszego miasta mają jednak plan na ożywienie centrum na stałe?

W ostatnich latach na znaczeniu traciła szczególnie ulica Sienkiewicza.

– Faktycznie od dawna ta ulica nie tętni życiem tak jakbyśmy chcieli. Duża zmiana nastąpiła z kolei w zakresie rynku, gdzie pojawiło się sporo gastronomii i wykonano rewitalizacje. Pojawił się też skwer Tekli. Polepszenie jakości przestrzeni publicznej to jeden z warunków „ożywienia” ulicy Sienkiewicza – mówi Agata Wojda, prezydent Kielc.

Władze miasta prowadzą również rozmowy z Kieleckim Parkiem Technologicznym, w sprawie lokalizowania ich kreatywnych przedsięwzięć również w centrum.

W okresie wakacyjnym zabraknąć nie może również imprez. W ostatnim czasie w Kielcach odbył się m.in. triathlon, zjazd zabytkowych Mercedesów czy właśnie Święto Kielc. Ostatnia z wyżej wymienionych imprez ma zmienić swoje oblicze.

– Chcemy żeby to święto w przyszłym roku wyglądało trochę inaczej. Powinno być więcej punktów charakterystycznych, w których kielczanie będą wiedzieć, że na pewno znajdą coś dla siebie. Chciałabym żeby pojawiło się więcej sztuki ulicznej. Myślę, że zaskoczymy programem przyszłorocznego Święta Kielc. Na pewno jednak nie zmieni się termin – zaznacza Agata Wojda.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO