Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Święto Kielc już w ten weekend

wtorek, 21 czerwca 2022 13:04 / Autor: Weronika Kępa
Święto Kielc już w ten weekend
FB Miasto Kielce
Święto Kielc już w ten weekend
FB Miasto Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wraz z końcem roku szkolnego w stolicy województwa świętokrzyskiego rozpocznie się Święto Kielc. Impreza potrwa trzy dni (24-26 czerwca). W ramach wydarzenia miasto zaplanowało mnóstwo atrakcji.

– Święto Kielc to doroczne wydarzenie kulturalne skierowane do wszystkich mieszkańców naszego miasta, województwa i turystów. Zaplanowaliśmy wiele wydarzeń i atrakcji. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli bawić się przez pełne trzy dni – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Wstępem do Święta Kielc jest jarmark, który już zagościł na ulicy Sienkiewicza. Oficjalnie impreza rozpocznie się jednak w piątek, 24 czerwca.

– Kalendarz jest bardzo bogaty. Zaczynamy z przytupem piątkowym koncertem Jacka Kawalca, który odbędzie się o godzinie 19.00 na rynku. W sobotę o godzinie 12.00 przez Sienkiewicza przejdzie barwny korowód, który zakończy się spektaklem na rynku. W sobotę na rogu Sienkiewicza i Dużej zostanie też odsłonięta ławeczka z Bronkiem Opałką. Tego dnia odbędzie się również wydarzenie, podczas którego artyści amatorzy zbiorą się na kieleckim rynku i wspólnie zagrają znane kawałki – wylicza wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Święto Kielc to jednak nie tylko rynek. Impreza obejmie również Park Miejski, gdzie atmosfera będzie typowo rodzinna. Kolejna scena pojawi się na Placu Artystów, gdzie w sobotę zaplanowano dzień folkowy, z kolei w niedzielę dzień z kieleckimi sportowcami. Ostatnia scena pojawi się przy Domu Świętego Jana Pawła zlokalizowanym na kieleckim Białagonie.

– Zostaną uruchomione specjalne bezpłatne linie autobusowe, które przywiozą kielczan na ulicę Pietraszki i z powrotem do Kielc – dodaje wiceprezydent Chłodnicki.

Świętu Kielc towarzyszyć będzie również otwarcie basenu przy ulicy Szczecińskiej i mecz koszykówki, w którym zmierzą się gwiazdy kieleckiego sportu.

– To impreza plenerowa, której powodzenie i frekwencja będzie zależeć przede wszystkim od dobrej pogody. Jednak na Święto Kielc nasze instytucje kulturalne przygotowały również wiele atrakcji wewnątrz budynków, pod zadaszeniem. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą ofertą, wszystko jest dostępne na stronach internetowych poszczególnych placówek – mówi Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu.

Święto Kielc zakończy niedzielny koncert zespołu Łzy, który odbędzie się o godzinie 21.00 na rynku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO