Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Strażnicy miejscy przypominają o obowiązku odśnieżania!

czwartek, 08 grudnia 2022 09:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Strażnicy miejscy przypominają o obowiązku odśnieżania!
Strażnicy miejscy przypominają o obowiązku odśnieżania!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Opady białego puchu, choć wyczekiwane przez dzieci i miłośników zimowych sportów, oznaczają więcej obowiązków dla właścicieli posesji oraz zarządców nieruchomości. Pamiętajmy – to oni są odpowiedzialni za sprzątanie śniegu  i lodu z chodników, a także usuwanie sopli z budynków.

Strażnicy miejscy alarmują – już kilka godzin po opadach waga świeżego śniegu może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Zwały śniegu mogą spadać z dachu i stanowić śmiertelne zagrożenie dla przechodniów.

- Często zdarza się, że chwilowe ocieplenie powoduje topnienie śniegu, ale gdy tylko przyjdzie ponowne ochłodzenie, zamarzająca woda znacznie zwiększa ciężar pokrywy śniegowej. Dlatego konieczne jest regularne jej usuwanie – podkreśla Angelika Kopczyńska z kieleckiej straży miejskiej.

Nie mniejszym zagrożeniem jest pozostawienie zaśnieżonych chodników, szczególnie w miejscach, w których pojawia się wielu przechodniów. Śliski chodnik to prosta droga do upadku, także na jezdnię. W takich warunkach łatwo o potrącenie i nieszczęśliwy wypadek.

- To, czy właściciele i zarządcy nieruchomości dopełniają swoich obowiązków sprawdza między innymi Straż Miejska w Kielcach – zaznacza Kopczyńska.

Za nieodśnieżony chodnik, zarządcy budynku może grozić mandat w wysokości 1500 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO