Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sprawa szwagra radnej Zapały. Nie odsłuchamy, co zarejestrowały mikrofony

środa, 14 sierpnia 2019 13:19 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Wiadomo, dlaczego fragment zapisu video sesji Rady Miasta, na którym radna Katarzyna Zapała rozmawia z Jarosławem Karysiem i Danutą Papaj, nie został upubliczniony na stronie biura Rady Miasta.

Przypomnijmy, że istnieje podejrzenie, iż radna Platformy mogła lobbować w sprawie dzierżawy miejskiej działki na rzecz swojego szwagra. Projekt uchwały w tej sprawie został zdjęty z porządku obrad, ale mikrofony na sali plenarnej zarejestrowały rozmowę Zapały z wiceprezydent Danutą Papaj i wiceprzewodniczącym Rady Miasta, Jarosławem Karysiem.

Biuro Rady Miasta nie upubliczniło wideo z fragmentem rozmowy między wyżej wymienionymi radnymi. Jak tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, winna jest technika. - W trakcie trwania każdej sesji Rady Miasta prowadzony jest streaming online, na którym internauci mogą śledzić przebieg całej sesji. Niezależnie od tego, dla potrzeb Biuletynu Informacji Publicznej prowadzony jest zapis sesji, przerywany, gdy Przewodniczący Rady Miasta zarządza przerwę w obradach. W przypadku każdego takiego nagrania, zapis jest publikowany w BIP-ie w częściach - tak było w poprzednich miesiącach, jak i przy okazji tej sesji - informuje Tomasz Porębski, wyraźnie zaznaczając, ze miejscy urzędnicy przekazali prokuraturze wszystkie nagrania, które zostały zarejestrowane w trakcie sesji i zarchiwizowane po jej zakończeniu.

Przypomnijmy, że obecnie Prokuratura Okręgowa w Kielcach sprawdza, czy radna PO Katarzyna Zapała nie przekroczyła swoich uprawnień. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przesłuchiwanie świadków.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO