Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Spotkanie z prehistorią w Muzeum Dialogu Kultur

poniedziałek, 21 września 2020 10:29 / Autor: Adrianna Linertowicz
Spotkanie z prehistorią w Muzeum Dialogu Kultur
Spotkanie z prehistorią w Muzeum Dialogu Kultur
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Malarstwo naskalne odgrywało istotną rolę w komunikacji społecznej w czasach prehistorii. Nie bez powodu to zwierzęta były najczęstszym tematem tych malowideł. Więcej o roli malarstwa naskalnego, jak również o samej prehistorii, będzie można dowiedzieć się już w niedzielę, 27 września.

Podczas wydarzenia „W Dialogu z prehistorią” zainteresowani będą mieli możliwość obejrzeć skamieniałości zwierząt, m.in. szczątki bizona, mamuta i niedźwiedzia jaskiniowego, których podobizny przedstawiano tysiące lat temu w jaskiniach Europy. Zostaną także zaprezentowane minerały, które wieki temu wykorzystywano jako pigmenty malarskie – czerwone oraz żółte ochry, żółtobrązowe limonity, zielone malachity, wiśniowe hematyty i inne.

W ramach spotkania odbędą się również warsztaty pt. „Dawne graffiti”, podczas których najmłodsi będą mogli stworzyć wielkoformatowe obrazy inspirowane malowidłami naskalnymi. Materiały wykorzystywane do tych zajęć będą przypominały te używane w czasach prehistorycznych.

Dodatkowo MDK zaprasza także na pokaz filmu „Zaginiony świat” w reżyserii Harry’ego O. Hoyta z 1925 roku, który opowiada historię profesora Challengera. Po powrocie z amazońskiej dżungli twierdził on, że widział tam żyjące prehistoryczne gady. Jego historia wzbudzała śmiech w środowisku naukowym Londynu. Profesorowi udało się zebrać grupę śmiałków i zorganizować następną wyprawę do dżungli.

Spotkanie będzie także dobrą okazją do darmowego zwiedzenia wystaw stałych.

Wydarzenie zaczyna się o godzinie 12 w niedzielę, 27 września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO