Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sesja w sprawie Korony w czwartek

wtorek, 16 czerwca 2015 17:51 / Autor: Piotr Natkaniec
Sesja w sprawie Korony w czwartek
Sesja w sprawie Korony w czwartek
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Znamy termin nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w sprawie Korony Kielce. Odbędzie się ona w czwartek w samo południe. - Nie ma sensu czekać, bo każdemu zależy na jak najszybszym rozwiązaniu tej sprawy - mówi przewodniączaca Rady Miasta, Joanna Winiarska. 

 

Przypomnijmy, że na piątkowej Sesji Rady Miasta, rajcy nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad autopoprawki zgłoszonej przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego dotyczącej przekazania Koronie 2,8 mln zł. W tej sytuacji klub ma związane ręce i nie może normalnie funkcjonować. 

W poniedziałek odbyła się konferenecja prasowa świętokrzyskich działaczy SLD, na której Krzysztof Adamaczyk, wiceprzewodniczący rady zapowiedział, że jego klub złoży wniosek o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta potrzebnej do ustalenia co dalej z kieleckim klubem. - Rzeczywiście taki wniosek wpłynął, ale jest on niekompletny. Nie ma ani porządku uchwał, ani projektu uchwały. Nie jest również podpisany przez co najmniej 7 radnych, a tylu jest potrzebnych żeby mogła zwołać sesję - mówi Winiarska.

Dziś jednak wpłynął wniosek prezydenta Wojciecha Lubawskiego, który był już formalnie kompletny. - Zależy mi żeby wszyscy radni byli obecni. Wiem, że w piątek nie jest to możliwe, dlatego dogodnym terminem jest czwartek. - tłumaczy przewodnicząca Rady.

{audio}Joanna Winiarska|winses.mp3{/audio}

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO