Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Są już laptopy dla kieleckich uczniów. Wypożyczą je po niedzieli

piątek, 24 kwietnia 2020 11:00 / Autor: Beata Kwieczko
Są już laptopy dla kieleckich uczniów. Wypożyczą je po niedzieli
Fot. UM Kielce
Są już laptopy dla kieleckich uczniów. Wypożyczą je po niedzieli
Fot. UM Kielce
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Do Urzędu Miasta w Kielcach dotarł sprzęt elektroniczny, który zostanie wykorzystany do zdalnej nauki przez najbardziej potrzebujących uczniów z kieleckich szkół. Ratusz zakupił 50 laptopów, 15 tabletów oraz 10 zestawów dostępu do internetu LTE z opłaconym na pół roku abonamentem. Po weekendzie urządzenia zostaną przekazane do szkół.

Sprzęt został zakupiony za dofinansowanie w wysokości stu tysięcy złotych, które Kielce otrzymały z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Teraz urządzenia są konfigurowane przez informatyków.

- Sprzęt trafi do potrzebujących uczniów i pozwoli na ich dalszą naukę zdalną. Otrzymają je te osoby, którzy nie posiadają żadnego komputera lub w domu znajduje się jedno urządzenie na kilkoro dzieci, przez co proces edukacyjny jest mocno utrudniony - mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Z informacji uzyskanych od dyrektorów szkół, w Kielcach jest około 20 uczniów, którzy nie mają żadnego dostępu do komputera i internetu. Do tej pory nauczyciele przekazywali im zadania w wersji papierowej. Rodzice odbierali je ze szkoły w kopercie.

Ponadto około 330 uczniów ma utrudniony dostęp do komputera lub internetu, bo w domu znajduje się jeden komputer na kilkoro dzieci. U niektórych występują także problemy z dostępem do sieci.

Sprzęt będzie użyczany rodzicom na podstawie umowy użyczenia, zgodnie z Kodeksem Cywilnym, na czas zawieszenia zajęć. O zasadności użyczenia decydować będzie dyrektor szkoły.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO