Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remonty dróg w południowej części miasta idą pełną parą. "Już widać zarysy i kontury nowych jezdni"

czwartek, 08 kwietnia 2021 12:13 / Autor: Weronika Karyś
Remonty dróg w południowej części miasta idą pełną parą. "Już widać zarysy i kontury nowych jezdni"
Remonty dróg w południowej części miasta idą pełną parą. "Już widać zarysy i kontury nowych jezdni"
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Wojska Polskiego, Czachowskiego, Skalista i Barwinek - kieleckie ulice pięknieją w oczach. Po zakończeniu remontów podróżowanie po południowej części miasta stanie się o wiele bardziej komfortowe. Zyskają nie tylko kierowcy, ale również piesi.

Z początkiem 2021 roku w Kielcach rozpoczęło się wiele inwestycji drogowych. W południowej części miasta trwają prace na czterech ulicach. Budowy postępują. Pierwsze efekty widać gołym okiem.

- Wszystkie realizacje są na podobnym etapie. Trwają prace sieciowe, czyli przebudowy instalacji podziemnych - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- Na części z tych ulic wykonywane są również roboty drogowe polegające na tworzeniu podbudowy, stabilizacji gruntu cementem i układaniu krawężników. Największa z tych inwestycji to oczywiście przebudowa Wojska Polskiego - tutaj jesteśmy na etapie robót sieciowych. Na pozostałych uliczkach rozpoczęły się prace brukarskie, trwa układanie krawężników. Już widać zarysy i kontury nowych jezdni - dodaje.

Jak przyznaje rzecznik prasowy MZD, inwestycje mają charakter lokalny, jednak nie umniejsza to ich ważności. Ulice były już w naprawdę dramatycznym stanie.

- Dla wielu mieszkańców są to codzienne drogi dojazdowe do domu. Ich stan techniczny, bez dwóch zdań, wymagał interwencji. Skalista i Czachowskiego to były ulice gruntowe. Ulica Barwinek posiadała nawierzchnię z tak zwanej trylinki, czyli sześciokątnych płyt betonowych, nadgryzionych zębem czasu. Wszyscy wiemy, że nie podróżowało się tam komfortowo. Stan ulicy Wojska Polskiego także pozostawiał wiele do życzenia - opowiada Jarosław Skrzydło.

- Po zakończeniu remontów zyskamy przede wszystkim na komforcie. Poruszanie się tymi ulicami będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale również bardziej przyjazne dla pieszych - dodaje.

Drogi w południowej części miasta mają zostać oddane do użytku w wakacje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO