Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni PiS wnioskują o podwyższenie wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta

środa, 24 listopada 2021 13:41 / Autor: Weronika Kępa
Radni PiS wnioskują o podwyższenie wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta
Radni PiS wnioskują o podwyższenie wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Marcin Stępniewski, Zdzisław Łakomiec i Wiesław Koza chcą likwidacji Centrum Usług Miejskich na rzecz podwyższenia wynagrodzeń miejskich urzędników. Chodzi o kwotę trzech milionów trzystu tysięcy złotych.

– Jako radni z coraz większym zaniepokojeniem przyglądamy się kolejnym pismom pracowników Urzędu Miasta oraz jednostek podległych kierowanym do radnych oraz prezydenta w zakresie braku jakichkolwiek podwyżek płac od 2017 roku – stwierdza Marcin Stępniewski.

– Pracownicy kolejnych instytucji oraz kolejnych wydziałów coraz głośniej mówią o tym, że piąty rok bez regulacji ich płac może spowodować falę protestów, a w następstwie masowych odejść z Urzędu Miasta oraz jednostek podległych. Skutkiem braku jakiegokolwiek działania w tym zakresie będzie zupełny paraliż funkcjonowania miasta oraz utrata wieloletnich pracowników z ogromnym doświadczeniem oraz wiedzą, których będzie bardzo trudno zastąpić – stwierdza.

Radni postanowili więc złożyć poprawkę do przyszłorocznego budżetu przesuwającą trzy miliony trzysta tysięcy złotych z działalności Centrum Usług Miejskich na rzecz podwyższenia wynagrodzeń pracowników Urzędu Miasta.

– Centrum Usług Miejskich funkcjonujące kolejny rok nie jest w stanie wykazać oszczędności, które miało generować, a pomimo tego corocznie wydatkujemy na jego funkcjonowanie kwotę ponad trzech milionów złotych. Przesunięcie pełnej kwoty przeznaczonej na działalność Centrum Usług Miejskich jest rzecz jasna jednoznaczne z propozycją zlikwidowania tej jednostki, jednak w pełni uzasadnione, ponieważ pomimo cyklicznych pytań o konkretne wygenerowane oszczędności od momentu powstania tej instytucji nie uzyskaliśmy żadnej jednoznacznej odpowiedzi w tym zakresie – tłumaczy Stępniewski.

Jak informują radni, przesunięcie wspomnianej kwoty może przyczynić się do podwyżek nawet o 500 złotych brutto w skali miesiąca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO