Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przychodnia weterynaryjna "Amigo" będzie pomagać zwierzętom nawet w nocy

czwartek, 13 stycznia 2022 14:45 / Autor: Adrianna Linertowicz
Przychodnia weterynaryjna "Amigo" będzie pomagać zwierzętom nawet w nocy
Przychodnia weterynaryjna "Amigo" będzie pomagać zwierzętom nawet w nocy
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Nowa placówka, zlokalizowana w pobliżu obwodnicy Sukowa koło Kielc, już od poniedziałku(17 stycznia) będzie dyżurować całorocznie oraz w godzinach nocnych, by nieść pomoc potrzebującym czworonogom.

– Z całą pewnością można stwierdzić, że był niedobór takich usług na rynku. Bardzo często klienci zwierzali się nam, że jeździli całą noc po Kielcach i nie znajdowali potrzebnej pomocy. Dlatego trzy lata temu postanowiliśmy  zrealizować taki projekt. Otrzymaliśmy częściowe dofinansowanie z funduszy unijnych, jednak napotkaliśmy na problemy ze strony władz lokalnych, które wiązały się z wieloma formalnościami. Z tego powodu mieliśmy rok opóźnienia, a kolejne opóźnienia wynikały z powodu rynku budowlanego. Udało się jednak zbudować lecznicę, którą uruchamiamy w poniedziałek - mówi lekarz weterynarii, Łukasz Steinhoff.

Na początku lecznica nie będzie działała w pełnym zakresie. Powodem jest brak finansów, jednak jak zapowiada Łukasz Steinhoff, w planach jest rozwijanie działalności placówki.

Dyżury nocne będą się odbywać od godziny 22 do godziny 7, włącznie z dniami świątecznymi. Całorocznie na dyżurze będą obsługiwane nagłe przypadki. Będzie również możliwość hospitalizacji kilku pacjentów i wykonywania ratunkowych zabiegów operacyjnych. Na dyżurach obecny będzie lekarz weterynarii oraz technik weterynarii. Wizyty nie będą wymagały uprzedniego umówienia się, choć trzeba będzie liczyć się z oczekiwaniem w przypadku obsługiwania dużej ilości pacjentów.

Przychodnia będzie posiadała profesjonalne wyposażenie.

– Będziemy dysponowali nowym rentgenem cyfrowym, aparatem do narkozy wziewnej i wewnętrzne laboratorium działające przez całą dobę. Na razie nie dysponujemy nowym sprzętem ultrasonograficznym, ale planujemy się stopniowo doposażyć. Będziemy wchodzić w te dziedziny, w które dotychczas nie mogliśmy się angażować z uwagi na brak odpowiedniego lokalu. W większym stopniu zajmiemy się onkologią weterynaryjną, w tym chemioterapią nowotworów. Zakupiliśmy komorę laminarną, aby móc wykonywać zabiegi tego typu. Z czasem też będziemy mogli wykonywać pełniejsze badania okulistyczne. W ciągu kilku miesięcy planujemy dotrzeć do pełnego zakresu usług - wyjaśnia Łukasz Steinhoff.

Lecznica zlokalizowana jest pod adresem Nad Lubrzanką 12. Należy zachować szczególną ostrożność przy niebezpiecznym skręcie z obwodnicy Sukowa w ulicę Nad Lubrzanką.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO