Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Projekt ws. obniżki diet radnych zdjęty z porządku obrad

czwartek, 15 grudnia 2022 16:21 / Autor: Weronika Kępa
Projekt ws. obniżki diet radnych zdjęty z porządku obrad
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Projekt ws. obniżki diet radnych zdjęty z porządku obrad
ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Podczas dzisiejszej (15 grudnia) sesji rady miasta gremium miało pochylić się między innymi nad wnioskiem klubu Bezpartyjnych i Niezależnych w sprawie obniżki diet kieleckich rajców. Projekt został jednak zdjęty z porządku obrad. O takie rozwiązanie zawnioskowała wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska.

O tym, dlaczego klub chciał pomniejszenia wynagrodzeń za sprawowanie mandatu pisaliśmy już na początku grudnia TUTAJ.

– Radni wylewają krokodyle łzy, bo nie ma pieniędzy w budżecie miasta, a w tym samym czasie pobierają diety z blisko stuprocentową podwyżką, jaką sami sobie zafundowali. A to oszczędność rzędu czterystu tysięcy złotych w skali roku. Nasz klub chciał ukrócić ten proceder. Nie było żadnych formalnych przeszkód. Jedynym warunkiem była polityczna wola tych, którzy rok temu postanowili wspólnie przeprowadzić skok na miejski skarbiec – stwierdził Kamil Suchański, przewodniczący klubu BiN.

O zdjęcie punktu z porządku obrad zawnioskowała Joanna Winiarska. – To polityczna zagrywka klubu radnych BiN. Wnioskodawcy często zarzucają w przestrzeni publicznej prezydentowi i radnym wiele negatywnych działań, a sami nie do końca spełniają swoją misję tak jak by chcieli mieszkańcy – stwierdziła wiceprzewodnicząca.

Finalnie aż 19 radnych opowiedziało się za zdjęciem projektu, przeciwko było tylko pięć osób. Klub BiN zapowiedział jednak, że będzie powracał do tego tematu i nie odpuści.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO