MIASTO
Prezydent RP odwiedzi Kielce
Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 70. rocznicy Pogromu Kieleckiego. Do Kielc przyjedzie w poniedziałek.
Prezydent złoży kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia z 4 lipca 1946 roku. Jak mówi poseł Krzysztof Lipiec, przowodniczący PiS w regionie, wizyta głowy państwa na tych uroczystościach jest wydarzeniem ważnym i bezprecedensowym.
Na uroczystościach obecny będzie także wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Będzie on wraz z Instytutem Pamięci Narodowej współorganizatorem konferencji poświęconej problemowi antysemityzmu w służbie komunizmowi.
Obchody rocznicy Pogromu Kieleckiego rozpoczną się w sobotę, 2 lipca. Wezmą w nich udział ordynariusz diecezji kieleckiej ksiądz biskup Jan Piotrowski i prezydent Kielc Wojciech Lubawski. Sobotnie wydarzenia organizuje Stowarzyszenie im. Jana Karskiego.


![[PLAN OBCHODÓW] Święto Wojska Polskiego w Kielcach](/media/k2/items/cache/c8838437231f2f1b2c7cc4304c447e16_XS.jpg)
![[FOTO] Parafia w Przemykowie świętuje 700-lecie](/media/k2/items/cache/0e7fb1aadf1309fda42a28d51ee41baa_XS.jpg)

