Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Kielce

niedziela, 03 lipca 2022 19:52 / Autor: Wojciech Dudkowski
Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Kielce
Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Kielce
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Tylko Polska silna swoją armią i swoim patriotyzmem będzie przeciwnikiem nie do zaatakowania - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas przemówienia w Kielcach. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Polska w sercu”.

W niedzielę, 3 lipca w Kieleckim Centrum Kultury, zgromadzili się parlamentarzyści: wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki, senatorowie Krzysztof Słoń i Jacek Włosowicz, posłowie Anna Krupka, Agata Wojtyszek, Urszula Rusecka, Bartłomiej Dorywalski, Krzysztof Sobolewski Piotr Wawrzyk, a także europoseł Dominik Tarczyński. Na sali byli także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz wraz z wicewojewodą Rafałem Nowakiem, samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z województwa oraz mieszkańcy Kielc i okolic. Oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy Wincentowianie, który przed przyjazdem przewodniczącego zaprezentował świętokrzyskie utwory ludowe, a na rozpoczęcie odegrał hymn Polski. Prowadzącym spotkania był poseł Krzysztof Lipiec, okręgowy pełnomocnik PiS.

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński podkreślił dynamikę zmian, jakie zaszły w Polsce za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeżdżę po Polsce i widzę, jak się zmienia. A tempo tych zmian jest naprawdę imponujące. Zmieniły się też portfele Polaków, zmieniło się wszystko, jeśli chodzi o politykę społeczną, zmieniło się wiele, jeśli chodzi o politykę pracowniczą, zmieniły się emerytury – jest trzynasta, będzie czternasta. Zrobię wszystko, aby czternastka była stała – zapewnił.

Prezes partii rządzącej mówił także, jak wielkie znaczenie w obecnych czasach ma trwająca modernizacja polskiej armii

- Musimy mieć takie wojsko, które będzie w stanie odstraszyć Rosjan. Chcemy żyć w pokoju, rozwijać się i wykorzystać szansę, aby być na poziomie zachodu, a może nawet wyjść na czoło. Ale nie może być tu wojny ani okupacji. A jeśli ktoś sądzi, że sojusznicy nas obronią, to musimy wiedzieć, że oni nas nie obronią, jeśli sami się nie będziemy bronić.

Jarosław Kaczyński ujawnił też szczegółowe plany na modernizację wojska

- Chcemy mieć 500 Himarsów, chcemy  mieć 6 albo 7 pełnowymiarowych dywizji, chcemy mieć dużo Krabów, tych polskich i tych z Korei, chcemy mieć dużo czołgów i sprzętu rozpoznawczego, samolotów, dronów i amunicji krążącej -  tego wszystkiego, co doprowadzi naszych przeciwników do przeświadczenia, że tu nie warto atakować – wymienił.

Odpowiadając na pytania, zadawane przez uczestników spotkania, lider zaznaczył także, że plany modernizacji spowodują wzrost zamówień w fabryce amunicji Mesko w Skarżysku Kamiennej

- Już w tej chwili Mesko ma w niektórych sprawach trzy razy więcej zamówień, niż przedtem, a jeszcze zwiększa produkcję – powiedział.

Starosta powiatu kieleckiego Mirosław Gębski, podsumowując wydarzenie, zaznaczył jak ważne było ono dla mieszkańców Kielc i okolic.

- Cieszymy się bardzo z dzisiejszego spotkania. Dostaliśmy nowe zadania, nowe nadzieje. Jak mówił pan prezes, bierzemy się do roboty w walce o Polskę.

Spotkanie w Kielcach było kolejnym etapem podróży prezesa PiS po Polsce. Wcześniej tego dnia Jarosław Kaczyński odwiedził także Ostrowiec Świętokrzyski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO