Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Polsko - Ukraiński Dzień Dziecka w Wojewódzkim Domu Kultury

piątek, 27 maja 2022 09:42 / Autor: Dominika Skowron
Polsko - Ukraiński Dzień Dziecka w Wojewódzkim Domu Kultury
Polsko - Ukraiński Dzień Dziecka w Wojewódzkim Domu Kultury
Dominika Skowron
Dominika Skowron

W środę, 1 czerwca, w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się druga edycja charytatywnego koncertu "Polska Dzieciom 2". Tegoroczna odsłona będzie miała wymiar polsko - ukraiński, aby najmłodsi, którzy zmagają się z trudnymi doświadczeniami, mogli spędzić radosny czas w z rówieśnikami i choć na chwilę zapomnieć o troskach. 

"Polska Dzieciom" to wydarzenie charytatywne, skierowane do dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych, dzieci niepełnosprawnych czy tych z rodzin wykluczonych. Podczas tegorocznej edycji zarówno wśród publiczności, jak i na scenie, pojawią się najmłodsi w Ukrainy.

- Pomysł na wydarzenie zrodził się, gdy uświadomiłem sobie, że 1 czerwca, w Dniu Dziecka, są dzieci, które nie mają rodziców, są samotne i ten radosny dzień jest dla nich szczególnie smutnym świętem. Stąd pomysł na organizację koncertu m.in. dla podopiecznych domów dziecka i innych placówek - mówi Leszek Kumański z Agencji Kuman Team. 

W tym roku zaproszone zostały również maluchy z Ukrainy, które przebywają w województwie. Nie zabraknie upominków i słodkiego poczęstunku.

Na scenie wystąpią dzieci z Polski i Ukrainy. Wykonają piosenki ze znanych musicali i filmów w obu językach. Nie zabraknie laureatów The Voice Kids, wokalistów z MDK w Kielcach i młodych artystów z Ukrainy. O choreografię zadbał Tomasz Rowiński z zespołem Rewanż.

Oprawa scenograficzna koncertu przeniesie dzieciaki do baśniowej krainy dzięki niezwykłym wizualizacjom graficznym towarzyszącym utworom "Mam tę moc" czy "Kolorowy wiatr". 

Zainteresowani mogą zgłaszać się mailowo na adres biuro@kumanteam.tv. Wstęp bezpłatny. 

Wydarzenie dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, potronat honorowy objęli:  poseł na Sejm Krzysztof Lipiec, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś oraz Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz. 

polska dzieciom 2022

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO