Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Policyjny challenge. „Pompują” dla chorego funkcjonariusza

poniedziałek, 03 czerwca 2024 09:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Policyjny challenge. „Pompują” dla chorego funkcjonariusza
Policyjny challenge. „Pompują” dla chorego funkcjonariusza
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Świętokrzyscy policjanci podjęli wyzwanie i włączyli się w akcję pomocową dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. Funkcjonariusz został potrącony na służbie przez uciekającego przed kontrolą mężczyznę, wymaga teraz kosztownej rehabilitacji.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło szóstego stycznia w nocy, w miejscowości Poddębniki, w województwie łódzkim. Funkcjonariusz Sobieraj kontrolował prędkość kierowców na jednej z głównych ulic miasta, mundurowi postanowili zatrzymać kierującego, który jechał znacznie za szybko. Ten jednak zamiast zwolnić, potrącił stróża prawa.

– Niestety w wyniku tego zdarzenia Krzysztof doznał poważnych obrażeń i nieprzytomny został przewieziony do szpitala, gdzie zespół medyczny walczył o jego życie. Na szczęście operacja się udała, ale policjant wymaga długiej rehabilitacji – informuje mł. asp. Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

Sprawca, podejrzany o umyślne potrącenie policjanta i czynną napaść na funkcjonariuszy, został zatrzymany. Odpowie za próbę zabójstwa.

– Po tym tragicznym zdarzeniu ruszyła fala pomocy, w którą włączyli się policjanci z całego kraju. Funkcjonariusze biorą udział w różnego rodzaju działaniach zachęcających do pomocy dla Krzysztofa.  Jedną z nich jest udział w challengu, podczas którego wykonuje się pompki oraz przekazywane są pieniądze na rehabilitację policjanta – uzupełnia Ślusarczyk.

Świętokrzyscy mundurowi, do challengu zostali nominowani przez funkcjonariuszy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Nasi mundurowi natomiast wyzwanie rzucili policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Każdy, kto chce włączyć się w pomoc może wesprzeć zbiórkę pod tym linkiem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO