Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Plan dla Dobrzyńskiej przyjęty. Mieszkańcy dziękują radnym

czwartek, 13 stycznia 2022 14:48 / Autor: Weronika Kępa
Plan dla Dobrzyńskiej przyjęty. Mieszkańcy dziękują radnym
Plan dla Dobrzyńskiej przyjęty. Mieszkańcy dziękują radnym
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na koniec dzisiejszej (13 stycznia) sesji rady miasta radni zagłosowali ws. sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zlokalizowanego pomiędzy ulicami Sandomierską, Poleską, Leszczyńską i Radlińską, a więc m.in. Dobrzyńskiej, o którą mieszkańcy zabiegali od lat.

Mowa o terenie mierzącym blisko 28 hektarów.

„Potrzeba opracowania planu wynika z licznych wniosków mieszkańców i interpelacji radnych RM o sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego. Przystąpienie do sporządzenia planu dla przedmiotowego obszaru pozwoli na uporządkowanie i uregulowanie powstającej nowej zabudowy”, czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

– Temat toczy się co najmniej od półtora roku. Projekt zakłada utrzymanie w tym miejscu niskiej jednorodzinnej lub szeregowej zabudowy. Za jego realizacją przemawia wiele argumentów – mówiła wiceprzewodnicząca Katarzyna Czech-Kruczek.

Choć w analizie dotyczącej objęcia tego terenu wspomnianym planem czytamy, że jest to działanie na ten moment niezasadne, aż 22 radnych zagłosowało za inicjatywą.

„Z punktu widzenia inżynierskiego racjonalne byłoby objąć planem miejscowym obszar całego tzw. „Nowego Folwarku", czytamy w analizie.

Radości z takiego obrotu sprawy nie kryją mieszkańcy. – Mamy świadomość, że projekt wzbudzał kontrowersje, ale z naszego punktu widzenia to sprawa priorytetowa. Jesteśmy przekonani, że uchwalenie planu pozwoli skutecznie zabezpieczyć obszar przed niekontrolowaną zabudową deweloperską. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – mówiła Katarzyna Wołoszyn, przedstawicielka mieszkańców.

Nim jednak plan zostanie sporządzony miną jeszcze dwa, może trzy lata.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO