Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

O bezpieczeństwie i ograniczonym zaufaniu, czyli specjalne spotkania dla seniorów

wtorek, 04 sierpnia 2020 11:29 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W najbliższy czwartek ruszają zebrania w ramach projektu „Przezorny i bezpieczny Senior”.  Spotkania będą odbywać się przez cały sierpień i skierowane są do najstarszej części naszego społeczeństwa. Uczestnicy dowiedzą się na nich między innymi tego, jak ustrzec się przestępców próbujących wyłudzić pieniądze.

Współorganizatorem spotkań jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- Realizujemy ten projekt, ponieważ wciąż dochodzi do oszustw, których ofiarami padają osoby starsze. Chcemy przestrzec seniorów przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych, a także przypomnieć zasady pierwszej pomocy – informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

W zajęciach uczestniczą także kieleccy policjanci, którzy niejednokrotnie dostają zgłoszenia o próbach oszustw na seniorach.

- Niestety popularne wciąż są wyłudzenia „na wnuczka”, czy „na policjanta”, które uderzają przede wszystkim w starsze osoby. Mundurowi będą uczulać seniorów na co zwracać uwagę i jakich zasad przestrzegać, by nie dać się oszukać – wyjaśnia Małgorzata Perkowska - Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kolejna część spotkania będzie dotyczyła zasad udzielenia pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni z kieleckich oddziałów prewencji przeprowadzą instruktaż wyjaśniający, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Najbliższe spotkanie odbędzie się szóstego sierpnia o godzinie 10, w Klubie Seniora przy ul. św. Stanisława Kostki 4A. Poniżej harmonogram wszystkich zajęć.

 seniorrrrrrrr

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO