Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowe przystanki przy Jeziorańskiego w tym roku?

środa, 06 października 2021 16:54 / Autor: Michał Łosiak
Nowe przystanki przy Jeziorańskiego w tym roku?
Nowe przystanki przy Jeziorańskiego w tym roku?
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Długo oczekiwane przez mieszkańców przystanki przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego mogą powstać jeszcze w tym roku – informuje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. Wszystko zależy od decyzji radnych.

Zagłosują oni nad projektem uchwały w sprawie przystanku już podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 14 października. Tymczasem swoje działania podjął już Miejski Zarząd Dróg.

– Mamy opracowany projekt organizacji ruchu. Precyzyjnie wyznaczyliśmy miejsca, gdzie te przystanki powstaną. Zwróciliśmy się do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych z prośbą o wycenę i czekamy na nią. Chcielibyśmy to w tym roku wykonać – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD. Przystanki mają stanąć na wysokości kliniki weterynaryjnej Cztery Łapy na Osiedlu „Na Stoku”.

Przypomnijmy, że powstanie przystanków to efekt interpelacji Dariusza Kisiela, kieleckiego radnego.

– Sam mieszkałem kiedyś w tej okolicy, więc dobrze wiem, że na odcinku około 800 metrów nie ma żadnego punktu, w którym kielczanie mogliby wsiąść w autobus. Ten problem nie jest nowy. Mieszkańcy borykają się z nim od wielu lat. Chcąc skorzystać z komunikacji miejskiej, za każdym razem muszą pokonywać niemałe dystanse i maszerować na mini dworzec na Osiedlu Świętokrzyskim, bądź na przystanek przy ulicy Sikorskiego. To uciążliwe – wyjaśnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO