Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nie będzie bloków przy Dobrzyńskiej

czwartek, 17 września 2020 13:58 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Nie będzie bloków przy Dobrzyńskiej
Nie będzie bloków przy Dobrzyńskiej
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Radni zablokowali budowę czterech bloków, które miały powstać przy ulicy Dobrzyńskiej w Kielcach. Rozmowy w tej sprawie trwają od roku i były poruszane na kilku sesjach Rady Miasta.

Inwestycja mogła powstać dzięki specustawie mieszkaniowej, ale za każdym razem wniosek był blokowany po protestach mieszkańców.

Nie inaczej było i tym razem. Przedstawiciel mieszkańców ulicy Dobrzyńskiej, Michał Zapała, argumentował z mównicy m. in., że budowa w tym miejscu dużych budynków wielorodzinnych spowoduje zablokowanie i tak wąskich, często jednopasmowych dróg. Mieszkańcy uważają też, że Dobrzyńska, jako ulica peryferyjna, powinna zachować zabudowę jednorodzinną.

– Propozycja, aby wjazd na Dobrzyńską z Sandomierskiej odbywały się za pomocą prawoskrętów spowoduje zakorkowanie wszystkich innych dróg dojazdowych, m. in. Leszczyńską i Poleską.

Głos zabrał także przedstawiciel inwestora, Jacek Kluźniak. Zaznaczył, że po pierwszym odrzuceniu wykupił osobną działkę pod budowę nowej drogi, aby ruch odbywał się poza Dobrzyńską i okolicznymi uliczkami. Dodatkowo twierdzi, że okolice Dobrzyńskiej nie są peryferiami miasta, a raczej bliską okolicą centrum Kielc.

Przedstawiciel inwestora zapowiedział, że będzie dalej walczył o powstanie w tym miejscu zapowiedzianych budynków. Możliwe, że sprawa skończy się w sądzie.

Przeciw budowie było 21 radnych, a 2 wstrzymał się od głosu. Nie było głosów za.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO